Lean manufacturing w praktyce, czyli jak poprawić proces produkcji w Twojej firmie

Szkolenie, które może okazać się przydatne, niezależnie od tego, w jakiej branży działamy? Sprawdź, jak eliminować źródła marnotrawstwa z rozwiązaniem, które zastosowała m.in. Toyota.

Lean manufacturing w praktyce – funkcjonalne narzędzia

Szkolenia Lean to nie tylko teoretyczna wiedza, która zapozna nas z tym, w jaki sposób udało się osiągnąć sukces wielkim firmom produkcyjnym. Najważniejsza część ma charakter praktyczny. Do popularnych narzędzi zaliczamy m.in.:

  • zasadę dokładnie na czas;
  • poziomowanie obciążenia produkcji;
  • ciągłe doskonalenie.

Koniec z marnotrawstwem – czy to opcja także dla twojej firmy?

Profile działalności poszczególnych przedsiębiorstw, wybierających szkolenia Lean Manufacturing różnią się między sobą. To jednak wcale nie przeszkadza w tym, żeby każda z tych firm odniosła wymierne korzyści, decydując się na to rozwiązanie. Jak to możliwe?

Każda działalność na jakimś etapie boryka się z takimi problemami, jak ograniczenia, problemy w usuwaniu barier, niewłaściwa produktywność czy nie do końca optymalna alokacja zasobów. Często czas i środki tracone bywają na zadania, które okazują się całkowicie zbędne.

Lean Manufacturing ukróci te nieopłacalne praktyki. W efekcie możliwe jest m.in. zwiększenie satysfakcji klienta wewnętrznego i zewnętrznego czy zaplanowanie i wprowadzenie przydatnych projektów usprawnień.

Dlaczego szkolenie Lean Manufacturing się opłaca?

Takie zajęcia stanowią merytoryczne oraz praktyczne przygotowanie zatrudnionych osób do działań w ramach systemu ciągłego doskonalenia. Dobrze przygotowana załoga oznacza mniejsze ryzyko popełnienia błędów. Ale fani i fanki idei szkolenia Lean Manufacturing najbardziej doceniają to, że w ten sposób można sprawnie:

  • zredukować koszty procesu;
  • przyspieszyć realizację procesu.

Wspomnieć należy także o tym, że szkolenie Lean Manufacturing, a dokładnie wiedzę, która jest przekazywana na takich zajęciach, można wykorzystać wielorazowo. Taki pakiet wiedzy będzie więc przydatny także później, o czym świadczy transfer wiedzy do zespołów projektowych.

Leave a Reply