Dekoracje i ozdoby ogrodowe – odmień swoją przestrzeń!

Gdy ogród nie zachęca swoim wyglądem, niechętnie spędzamy tam czas. To ogromna strata, bo dobrze zaprojektowana przestrzeń może być świetnym miejscem do relaksowania się z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Jak spowodować taką odmianę? Pomogą nam w tym dekoracje i ozdoby ogrodowe. Możliwości na tym polu mamy całkiem dużo. Dziś sprawdzamy oświetlenie ogrodowe, fontanny oraz donice do ogrodu.

Światło – jakie ma znaczenie w ozdabianiu ogrodu?

Wykorzystywanie oświetlenia w pomieszczeniach to nie tylko zwiększenie jego funkcjonalności, gdy robi się ciemno. To także sposób na udekorowanie miejsca wytworzenie pożądanego klimatu i sprawienie, że poczujemy się w przestrzeni nieco bardziej przytulnie. Ten sam trick można wykorzystać na zewnątrz, a więc w ogrodzie. Jeśli chcemy zadbać o estetykę tego miejsca, mamy do wyboru:

 • pojedyncze źródła światła
  Np. lampki solarne wbijane w ziemię. W ten sposób da się np. wytyczyć szlaki i oświetlić dróżki.
 • oświetlenie wiszące np. w postaci świetlnych girland
  Istnieje wiele miejsc, gdzie można je zawiesić, np. na zewnętrznej ścianie domu lub między drzewami.
 • lampiony
  Tego typu niezwykle urokliwe ozdoby do ogrodu można np. ustawić na stole lub zawiesić w wybranym miejscu.

Inne dekoracje do ogrodu, czyli fontanny z oświetleniem

Takie ozdoby to elegancka opcja, która zwiększa atrakcyjność przestrzeni na różny sposób. Po pierwsze dzięki fontannie zyskujemy ciekawy akcent w postaci nowoczesnego elementu architektury ogrodowej. Współczesne propozycje to minimalistyczne formy, przepięknie komponujące się z nowoczesnym budownictwem. Po drugie ozdoby ogrodowe w postaci fontann generują przyjemny, kojący dźwięk przelewającej się wody. Na tym jednak nie koniec. Subtelne oświetlenie dodatkowo podkreśla taką ozdobę, a przy okazji zapewnia ciekawy klimat w ogrodzie. Co ważne, taka dekoracja jest niezwykle trwała, o ile wybierzemy opcję wykonaną z solidnego materiału. Taka dekoracja ogrodu oferowana jest m.in. przez hurtownię Dolagra.

Donice ogrodowe – prosty sposób na wzbogacenie przestrzeni

Dekoracje do ogrodu, proponowane przez profesjonalne hurtownie, mogą mieć również formę donic. Z ich pomocą w atrakcyjny sposób wyeksponujemy ulubione rośliny:

 • na werandzie;
 • na balkonie;
 • na tarasie;
 • w ogrodzie.

Nie należy zapominać, że tylko konkretny typ donic sprawdzi się w ogrodzie. Słabej jakości opcje plastikowe niezbyt dobrze znoszą różnice temperatur oraz ekspozycję na promienie UV. Z kolei dobrej jakości materiały podołają takim warunkom. Wybierając donice ogrodowe, które mają przetrwać zimę, musimy o tym pamiętać. Mróz może trwale uszkodzić wyroby nieprzystosowane do minusowych temperatur. Na takich donicach w końcu pojawiają się widoczne efekty, a z czasem również pękają. Rozwiązaniem, które rozwiążą taki problem są donice mrozoodporne.

Leave a Reply