Jak odpowiednio dobrać klosz do swojej lapmy?

Dobranie idealnego klosza do lampy może być dość skomplikowane. Nie każdy się na tym zna, a ewentualny błąd będzie widoczny dla odwiedzających domowników gości. W związku z tym warto zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru kloszy do lamp lub też skontaktować się z wykwalifikowanym projektantem wnętrz.

Dobranie klosza do lampy – jak się za to zabrać?

Dobierając klosze do lamp warto wziąć pod lupę m.in. swoje indywidualne preferencje aranżacyjne, ale też styl, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Kluczowe kwestie to z całą pewnością:

  • kształt klosza – do lamp o okrągłej podstawie pasuje okrągły klosz do lampy, a do kwadratowej podstawy należy wybrać modele kwadratowe,
  • wielkość klosza – wysokość klosza powinna wynosić około 2/3 podstawy, a jego szerokość musi być co najmniej 1,5 centymetra większa niż podstawa. Dzięki temu klosz do lampy stojącej będzie idealnym uzupełnieniem całości. Wybierając klosze do lamp stojących można kierować się tym, iż ich średnica powinna wynosić około 35-45 centymetrów,
  • wzory oraz faktury – gładkie materiały będą pasować do nowoczesnych wnętrz, natomiast plisy do pomieszczeń aranżowanych na styl klasyczny i vintage. Naturalne odcienie warto połączyć z rustykalnymi wnętrzami.

Kierując się tymi zasadami dobierze się idealne klosze do lamp klasycznych. W razie potrzeby należy się umówić na spotkanie z profesjonalistą i czym prędzej rozwiać swoje wątpliwości.

Dobór klosza do lampy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nowoczesne klosze do lamp odznaczają się niebanalnym designem oraz kształtem. Oczywiście nie powinno się z tym przesadzać, gdyż całość okaże się zbyt przytłaczająca. Dobrym pomysłem będzie klosz szklany, który skutecznie przepuszcza promienie żarówki i nadaje im łagodniejszego charakteru. Klosze ze szkła sprawią, że światło będzie znacznie cieplejsze. Są też łatwe w czyszczeniu.

W sytuacji, gdy zainteresowane osoby wybierają klosze do lamp wiszących mogą się zdecydować na wersję przepuszczalną (z cienkiej tkaniny), półprzepuszczalną (z grubszej tkaniny) i nieprzepuszczalną (tworzywo sztuczne). Wiele zależy od tego, jak dużo światła potrzebuje się w konkretnym pomieszczeniu i gdzie jest zlokalizowany klosz do lampy wiszącej (np. kuchnia, sypialnia lub salon).

Leave a Reply