Klimatyzacja w aucie w okresie zimowym – dlaczego należy jej używać

Niektórzy żywią przekonanie, że klimatyzacja przydaje się przede wszystkim latem. Wszyscy znamy ulgę, która towarzyszy nam podczas wsiadania do schłodzonego auta w gorący dzień. Nie zapominajmy jednak, że to rozwiązanie jest przydatne również zimą.

Dlaczego zima to dobry czas na używanie klimatyzacji samochodowej?

Jednym z problemów, z którymi borykają się zimą osoby zmotoryzowane, jest para wodna na szybie. Ciągłe używanie szmatki i zwiększanie w tej sposób widoczności jest kłopotliwe. Jeśli chcemy zapobiec temu niewygodnemu zjawisku, wystarczy po prostu włączyć klimatyzację. Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie, związanej z wykorzystaniem instalacji. Nawiew pozwoli nam pozbyć się wilgoci.

Klimatyzacja w aucie zimą – dlaczego suche powietrze w kabinie jest ważne?

Para wodna, która osadza się na szybie, pochodzi nie tylko z naszego oddechu. Wilgoć przynosimy także na swojej odzieży. Pracująca klimatyzacja w aucie zimą pozwoli nam zapobiegać zagrzybieniu. Co jednak zrobić, gdy ten problem dosięgnie nasze kanały wentylacyjne i tapicerkę? Wtedy warto zgłosić się do warsztatu, który specjalizuje się w takich działaniach jak serwis i naprawa klimatyzacji samochodowej.

Klimatyzacja w aucie zimą

Co jeszcze warto zrobić przed zimą?

Dobrze będzie rozważyć także przygotowanie klimatyzacji w aucie do sezonu zimowego. Podczas takiego zlecenia specjalista zadba m.in. o:

  • przegląd klimatyzacji;
  • wymianę filtra kabinowego.

Jeśli będzie to konieczne, eksperci przeprowadzą także wymianę czynnika chłodzącego oraz wymianę oleju w sprężarce klimatyzacji.

Przygotowanie klimatyzacji w aucie do sezonu zimowego to coś, do czego warto podejść poważnie. Regularne użytkowanie i smarowanie układu ochroni nas przed kosztownymi naprawami. W razie wątpliwości warto zasięgnąć w tym zakresie doradztwa specjalistów ze sprawdzonego warsztatu np. z warsztat-swinoujscie.pl. Eksperci mogą doradzić także, jakie preparaty do czyszczenia klimatyzacji warto stosować samodzielnie.

 

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/

Leave a Reply