Mieszkania – najlepszy sposób na inwestowanie?

Czy chcesz zacząć zarabiać na nieruchomościach? Od czasu pierwszej fali pandemii z powodu rozprzestrzeniania się wirusa COVID -19 inwestowanie w nieruchomości stało się najpopularniejszym sposobem na lokowanie pieniędzy. W jaki sposób możesz zarobić na nieruchomościach? Sprawdzamy poniżej.

Inwestowanie w mieszkanie pod wynajem

Wynajem mieszkania w pięknej okolicy daje dwukrotnie wyższe zyski w ciągu roku niż lokata bankowa. Ceny nieruchomości wzrosły o 6 procent. Doskonałym miejsce do zainwestowania pieniędzy w mieszkanie na wynajem jest apartament inwestycyjny. Może ono służyć jako lokal mieszkaniowy bądź także użytkowy. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem w tym miejscu:

  • mieszkania mają ogródek,
  • ich powierzchnia wynosi około 137 m2,
  • to apartamenty, które znajdują się w niewielkiej odległości od Warszawy.

House Flipping, czyli mieszkanie pod inwestycje

House Flipping jest także popularną metodą zarabiania pieniędzy. Polega na kupieniu mieszkania na inwestycje w atrakcyjnej cenie do remontu, a następnie jego sprzedaży. Nieruchomości wybierane do house flipping są w złym stanie technicznym i wymagają generalnego remontu, to sprawia, że ich cena jest mocno zaniżona.

Podział nieruchomości na mniejsze apartamenty

Kolejną metodą inwestycji w nieruchomości to inwestycja w apartamenty, które mogą być podzielone na lokalu o większej powierzchni na mniejsze lokale. Wynajmowanie lokalu o większym metrażu jest mniej opłacalne niż kilku oddzielnych mieszkań. Nie ma także wielu osób chętnych na inwestowanie w nieruchomości, dlatego, że lokalami o większej powierzchni jest zazwyczaj mniejsze zainteresowanie.

Najem krótkoterminowy

Doskonałą metodą na zarabianie pieniędzy jest najem krótkoterminowy. To usługa, z której często korzystają turyści, wynajmujący mieszkanie na weekend, kilka dni lub tydzień. Wadą tego rozwiązania jest to, że lokale, które są wynajmowane w krótkim terminie częściej zużywają się, a przez to wymagają remontu.

Podnajem mieszkania lub apartamentu inwestycyjnego

Ostatnią metodą na zarabianiu na apartamentach to ich podnajem. To metoda, która polega na wynajmie apartamentu inwestycyjnego i podnajmowaniu go kolejnym osobom. Zysk z tego zależy od atrakcyjności lokalu i otrzymanej zgody od jego właściciela.

Leave a Reply