Co to jest frezowanie i na czym polega frezowanie drewna?

Frezowanie to jedna z najpopularniejszych metod obróbki drewna. Pozwala na uzyskiwanie dowolnych kształtów, a także na tworzenie wzorów na powierzchni materiału. Podpowiadamy, na czym polega frezowanie CNC drewna.

Frezowanie mebli – na czym polega?

Frezowanie w płycie MDF lub drewnie to najszybszy sposób na tworzenie identycznych, estetycznych kompletów mebli. Sprawdzi się podczas produkcji meblościanek, zestawów kuchennych, a także pojedynczych szaf lub komód. Odbywa się dzięki wykorzystaniu maszyn CNC, na przykład frezarek. Takie rozwiązanie zapewnia powtarzalność i bardzo wysoką dokładność obróbki. Przykładowo, frezowane fronty meblowe do meblościanek nie zawierają żadnych niedoskonałości i różnic, dzięki czemu zapewniają wysokie walory estetyczne. W sposób analogiczny tworzy się identyczne podłokietniki do krzeseł lub nogi od stołów.

Frezowanie w płycie MDF – dlaczego warto?

Płyta MDF to materiał pozyskiwany ze zmielonego drewna połączonego ze związkami organicznymi. Frezowane fronty meblowe wykonane z tego tworzywa cechują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Cechują się wysoką estetycznością, w zależności od indywidualnych preferencji mogą być wykończone przy pomocy lakieru, laminatu lub forniru. Ich zewnętrzne elementy można pokrywać folią z PVC. Fronty MDF frezowane za pomocą maszyn CNC cechują się takimi zaletami jak:

  • wysoka odporność na wilgoć i promieniowanie UV,
  • mnogość wyboru – dostępność płyt MDF sprawia, że tworzone z nich meble mogą przyjmować wiele kształtów, co ułatwia ich dostosowanie do konkretnej aranżacji,
  • łatwość utrzymania w czystości – jest to materiał nie wymagający żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych,
  • wysoka trwałość – odpowiednio czyszczone, frezowane meble z płyty MDF mogą służyć przez wiele lat,
  • szerokie możliwości wykończeniowe umożliwiające stworzenie wymarzonej aranżacji.

Frezowanie mebli to czynność, którą warto zlecić doświadczonym specjalistom korzystającym z nowoczesnych frezarek – https://wytnijwymaluj.pl/.

Leave a Reply