Na czym polega obsługa firm bhp?

Nierzadko powierzenie pewnych zadań specjalistom z zewnątrz jest dużo bardziej opłacalnym wariantem niż wykonywanie ich na własną rękę. Czy tak jest właśnie z outsourcingiem BHP? Dziś dokładnie rozważymy tę kwestię.

Co musisz wiedzieć o obowiązkach w związku z BHP?

Na każdej firmie spoczywają określone zadania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Przedsiębiorca odpowiedzialny jest m.in. za to, by terminowo zadbać o szkolenia własne, jak też szkolenia zatrudnionych osób. Oprócz tego musi zatroszczyć się chociażby o takie kwestie jak terminowe sporządzenie dokumentacji powypadkowych itp.

Na czym polega profesjonalna obsługa firm BHP?

Taka usługa może mieć różny poziom złożoności. Przed zdecydowaniem się na pomoc konkretnego specjalisty warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą. Przeważnie tego typu współpraca zapewni nam pomoc w takich obszarach, jak:

  • konstruowanie wytycznych, zwiększających poziom bezpieczeństwa w zakładzie;
  • przeprowadzanie analiz ryzyka i zagrożeń, występujących na terenie firmy;
  • reprezentowanie klienta przed różnorodnymi organami, odpowiadającymi za kontrolę i nadzór;
  • fachowe doradztwo z zakresu prawa;
  • realizacja ekspertyz i opinii technicznych.

Jak widać rozpiętość realizowanych zadań jest dość spora. Taka kompleksowość działania wynika z tego, że profesjonalne podmioty współpracują z doświadczonymi specjalistami.

Dlaczego warto rozważyć outsourcing BHP?

Powodów, dla których przedsiębiorstwa z różnych branż decydują się na takie rozwiązanie, może być wiele. Przede wszystkim zyskujemy pewność, że obowiązki, jakie nakładają na nas przepisy, zostaną zrealizowane bezbłędnie. To uchroni nas przed konsekwencjami pomyłek, o które nie jest trudno, gdy zajmujemy się zagadnieniami BHP na własną rękę. Istotne jest także to, że oszczędzamy czas. Nie musimy bowiem śledzić zmian w przepisach i planować, jak skutecznie zrealizować określone wymagania.

Dość ważną sprawą jest przestrzeganie terminów. Specjaliści, zajmujący się outsourcingiem BHP mają pod kontrolą sporządzaną dokumentację czy terminowe szkolenia pracowników.

.

Leave a Reply