Kursy STCW – jakie umiejętności można posiąść na tym kursie – kurs STCW charakterystyka.

Planujesz szkolenia dla marynarzy w Szczecinie? Przekonaj się, kogo obowiązuje i czego nauczy cię kurs STCW dla żeglarzy. Dziś dokładnie prześwietlamy tę tematykę.

Kto musi zrealizować szkolenie STCW dla żeglarzy?

Taki wymóg muszą spełnić żeglarze i marynarze pływających na statkach, o których mówi konwencja SOLAS (International Convention for the Safety of Life at Sea). W praktyce dotyczy to więc osób pływających na jednostkach, których pojemność nie przekracza 500 GT. Takie szkolenia marynarzy w Szczecinie nie obowiązują załóg m.in.”

  • statków drewnianych o prymitywnej budowie;
  • statków rybackich;
  • statków towarowych, których pojemność jest mniejsza niż 500 jednostek brutto;
  • statków pozbawionych napędu mechanicznego;
  • statków o zastosowaniu rekreacyjnym, niewykorzystywanych do żeglugi handlowej.

Szkolenia marynarzy w Szczecinie – czego nauczy cię kurs STCW dla żeglarzy?

Takie przeszkolenie obejmuje różnorodne zagadnienia. Co jasne, ważnym elementem jest dokładne przybliżenie uczestnikom indywidualnych technik ratunkowych oraz najważniejszych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej.. Członkowie załogi muszą być przygotowani na różne okoliczności, w tym także na sytuacje, gdy potrzebne będą działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa własnego, jak też bezpieczeństwa pozostałych osób, należących do załogi.

Wcześniej wspomniane zagadnienia to jedynie pobieżne zarysowanie tematyk. W praktyce uczestnicy są dokładnie przeszkoleni, także na tak szczegółowym poziomie, jak np. właściwości materiałów palnych, ewakuacja załogi statku przez śmigłowiec, gaszenie pożarów czy techniki, które należy wdrożyć podczas ratowania rozbitków i ewakuacji ludzi ze statku.

 

Leave a Reply