Działająca automatycznie etykieciarka przemysłowa jest urządzeniem pozwalającym na znakowanie opakowań albo produktów etykietą, która spełnia rolę nośnika dla informacji. Automatyzacja takiego procesu ma dobry wpływ na jakość, jak i wydajność pracy w zakładach przemysłowych. Gdzie znajdą zastosowanie etykieciarki przemysłowe? Na to pytanie, postaramy się udzielić dokładnej odpowiedzi w poniższym artykule.
Etykieciarka przemysłowa – czym jest i jak działa?
Etykieciarki przemysłowe wykorzystywane są do drukowania, jak i aplikowania etykiet. Pozwalają na szybkie znakowanie produktów etykietami bezpośrednio na produkcyjnej linii. Urządzenie do etykietowania znakuje produkty nie tylko podczas ich ruchu na produkcyjnej linii, ale również statycznie w czasie ich ewentualnego zatrzymania.
Najwyższej klasy komponenty, jak i przemysłowa obudowa zapewniają bezawaryjną oraz długotrwałą pracę tego typu urządzeń nawet w stosunkowo trudnych warunkach. Urządzenia te zakłada się na standardowym albo dedykowanym stojaku. Rozwiązanie podstawowe z opcją regulowania wysokości zawieszenia pozwala na równoczesne pochylanie aplikatora pod wybranym kątem. Dzięki czemu etykieciarka automatyczna może umieszczać naklejki w trudniej dostępnych miejscach.
Gdzie znajdą zastosowanie etykieciarki?
Etykieciarka jest przemysłową maszyną, której rola to przyklejanie banderol na różnego typu produktach, takich jak chociażby butelki mające owalne kształty i wykonane najczęściej ze szkła. W tym wypadku, etykieciarka zajmuje się nakładaniem na nie nalepek z istotnymi danymi, jak:
- data ważności,
- nazwa trunku,
- nazwa firmy.
Etykieciarka przemysłowa może zostać wykorzystana celem naklejania etykiet na różne rodzaje towarów, w tym na napoje (gazowane nektary, napoje energetyczne czy słodkie soki), produkty spożywcze (produkty z mleka, olej rzepakowy) i kosmetyki (kremy dla mężczyzn, kremy służące do depilacji dla pań, pudry w kamieniu, pudry w kremie, tusze do rzęs, itp.).