Do czego można wykorzystać etykieciarki przemysłowe?

Działająca automatycznie etykieciarka przemysłowa jest urządzeniem pozwalającym na znakowanie opakowań albo produktów etykietą, która spełnia rolę nośnika dla informacji. Automatyzacja takiego procesu ma dobry wpływ na jakość, jak i wydajność pracy w zakładach przemysłowych. Gdzie znajdą zastosowanie etykieciarki przemysłowe? Na to pytanie, postaramy się udzielić dokładnej odpowiedzi w poniższym artykule.

Etykieciarka przemysłowa – czym jest i jak działa?

Etykieciarki przemysłowe wykorzystywane są do drukowania, jak i aplikowania etykiet. Pozwalają na szybkie znakowanie produktów etykietami bezpośrednio na produkcyjnej linii. Urządzenie do etykietowania znakuje produkty nie tylko podczas ich ruchu na produkcyjnej linii, ale również statycznie w czasie ich ewentualnego zatrzymania.

Najwyższej klasy komponenty, jak i przemysłowa obudowa zapewniają bezawaryjną oraz długotrwałą pracę tego typu urządzeń nawet w stosunkowo trudnych warunkach. Urządzenia te zakłada się na standardowym albo dedykowanym stojaku. Rozwiązanie podstawowe z opcją regulowania wysokości zawieszenia pozwala na równoczesne pochylanie aplikatora pod wybranym kątem. Dzięki czemu etykieciarka automatyczna może umieszczać naklejki w trudniej dostępnych miejscach.

Gdzie znajdą zastosowanie etykieciarki?

Etykieciarka jest przemysłową maszyną, której rola to przyklejanie banderol na różnego typu produktach, takich jak chociażby butelki mające owalne kształty i wykonane najczęściej ze szkła. W tym wypadku, etykieciarka zajmuje się nakładaniem na nie nalepek z istotnymi danymi, jak:

  • data ważności,
  • nazwa trunku,
  • nazwa firmy.

Etykieciarka przemysłowa może zostać wykorzystana celem naklejania etykiet na różne rodzaje towarów, w tym na napoje (gazowane nektary, napoje energetyczne czy słodkie soki), produkty spożywcze (produkty z mleka, olej rzepakowy) i kosmetyki (kremy dla mężczyzn, kremy służące do depilacji dla pań, pudry w kamieniu, pudry w kremie, tusze do rzęs, itp.).

Leave a Reply