Drętwienie rąk to częsta i uciążliwa przypadłość, której nie powinniśmy ignorować. Jakie są przyczyny takiego problemu? Co możemy zrobić, by się z nim uporać?
Drętwienie rąk często traktowane jest zlekceważeniem. Wiadomo przecież, że takie zjawisko pojawia się często. Zmęczenie, zła pozycja podczas snu – wszystko to może sprawić, że drętwiejące ręce na pewien czas utrudnią nam życie. Nie zapominajmy jednak, że zbyt częste problemy tego typu mogą świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem. Jakich?
Drętwieniem i mrowieniem rąk objawia się wiele chorób przewlekłych, mogących mieć istotny wpływ na jakość naszego życia. Jest wśród nich cukrzyca oraz liczne choroby kręgosłupa, stawów i układu krwionośnego. Drętwienie rąk może mieć też związek z nieodpowiednią dietą, w której pojawia się zbyt mało potasu, magnezu i witamin z grupy B. Drętwienie rąk może być też związane z tak częstym problemem, jakim jest zespół cieśni nadgarstka. Ta dolegliwość jest powszechna wśród tych osób, które każdego dnia spędzają sporo czasu na pracy przed komputerem. Źle dopasowana klawiatura i myszka, nieodpowiednie biurko – wszystko to sprawia, że z czasem pojawiają się poważne kłopoty z nadgarstkami. Drętwienie rąk może być też jednym z symptomów neuropatii obwodowej – przypadłości, która wynika z zaburzonej pracy nerwów. Drętwienie rąk bywa też skutkiem dyskopatii, może też świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa. Z tego też względu lekceważenie takiej przypadłości może się okazać poważnym błędem. Pamiętajmy, że im prędzej ustalimy przyczynę problemu, tym większa szansa na to, że skutecznie spowolnimy rozwój poważnej choroby.